Skip to main content

נדל"ן בזכרון יעקב

בתים ודירות למכירה והשכרה בזכרון יעקב

מיקום העיר

בראל נכסים בזכרון יעקב: בתים ודירות לקניה, מכירה והשכרה

מושבה ממושבות הברון ובראשה מועצה מקומית אשר נוסדה ב-6 בדצמבר 1882 ונמצאת בין שתי הערים הגדולות תל אביב וחיפה, ממוקמת בסמיכות לכבישים הראשיים 2, 4, ו- 6 ובמרחק קצר מתחנת הרכבת בבנימינה.

המושבה נוסדה ע"י ראשוני העולים מרומניה שעלו בנר שני של חנוכה תרמ"ג, על אדמת זמרין שהיה שמה הראשון של זכרון יעקב, שם יהודי או שומרוני מתקופת הבית השני או תקופת המשנה אשר משמעותו בשפה הארמית-השומרונית הוא ככל הנראה 'כורמים'.
זכרון יעקב הינה המושבה השנייה של אנשי העלייה הראשונה (אחרי ראשון לציון). הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950.

זכרון יעקב נמצאת בחלקו הדרומי של רכס הכרמל והיא מבורכת בנופים, טבע, נוף כרמים ואתרי בילוי ונופש קסומים.

היישוב החל במרכז המושבה דה היום ועם השנים התפתח לשכונות נוספות כשכונת יעקב ונווה הברון במערב ונווה שרת ונווה רמז בדרום, כיום מתפרס היישוב לשכונות מתוכננות להפליא כוילות בחורש וגבעת עדן בצפון וחלומות זכרון יעקב במזרח.

כבר למעלה משני עשורים זוכה המושבה זכרון יעקב לעדנה ונהנית מהגירה חיובית בעיקר של משפחות מגוונות בעלות מאפיינים חברתיים-כלכליים גבוהים.

בזכרון יעקב שלושה בתי ספר יסודיים: "נילי, החורש, והחיטה ", ובנוסף בית הספר הממלכתי-דתי "יעבץ", ובית ספר יסודי ותיכון "פלך" לבנות בלבד. כמו כן קיימים  בית ספר תיכון וחטיבת ביניים בשם "תיכון המושבה" והישיבה התיכונית התנכ"ית (לבנים).

במושבה זכרון יעקב, אתרים היסטוריים למכביר מוזיאון יד "למייסדים" הבנוי כקלף מגולגל, , ביתה של משפחת אהרונסון המשמש היום כמוזיאון בית אהרנסון, וכן בית הפקידות הגדול שהוסב להיות מוזיאון העלייה הראשונה , בריכת שחייה, ספרייה, מגרשי ספורט מתנ"ס המקומי זמרין , שלל חוגים ופעילויות וסניף פעיל של אגודת "מכבי".

בית בזכרון יעקב

חלום מציאת הבית המושלם לא בהכרח צריך להיות רחוק, זכרון יעקב מציעה לכם את הסביבה המושלמת עם היסטוריה ונוף נהדר אשר ישלימו את חווית הבית המדהים בזכרון יעקב.

וילה ובית למכירה בזכרון יעקב

צפו במגוון הבתים לקניה ומכירה שיש לנו להציע בזכרון יעקב, לא תתאכזבו מאף אחד מהם!  בחרו בזכרון יעקב ותעברו לגור במקום בו החיים הם חוויה.

משרד נדל"ן – לחפש נדל"ן מתאים בזכרון יעקב

מזה שנים רבות, זיכרון יעקב נחשבת ליישוב אטרקטיבי אשר משתלם להתגורר בו. איכות החיים במושבה הם מאוד גבוהים, מדובר על אחד היישובים היפים ביותר בישראל, אך מעבר לכך, מדובר על יישוב שנמצא בנקודת החיבור שבין צפון הארץ למרכז, מה שהופך אותו לנקודה אסטרטגית עבור כל מי שעובד או לומד בצפון או במרכז, ורוצה להיות קרוב לשני האזורים גם יחד.

כשאנחנו מחפשים דירה למכירה או דירה להשכרה, אנחנו קובעים לעצמנו מספר נקודות, פרמטרים על פיהם אנחנו נמקד את החיפוש שלנו, היכן אנחנו רוצים להתגורר, בין אם זה לתקופה ארוכה, במקרה של קניה, ובין אם מדובר בתקופה קצרה או לא קבועה, כמו בסיטואציה של שכירות.

מן הסתם, אותן נקודות שנציג מיד, ישתלבו במערכת השיקולים שלנו ביחד עם השאלה הנקודתית, כמה זה יעלה לנו. אנחנו נבחן את התקציב שעומד לרשותנו, ואז נחליט האם התנאים שמוצעים לנו במקום וכן בנכס אותו אנחנו רוצים לשכור או לרכוש, עומדים ומתאימים לתקציב שעומד לרשותנו.

לא במקרה התייחסנו בתחילת המאמר ליישוב זיכרון יעקב. מדובר ביישוב בו אפשר למצוא בית למכירה בסכומים גבוהים מאוד, בוודאי אם אנחנו לוקחים בחשבון שלא מדובר ביישוב מרכזי, וכן לא מדובר על יישוב במרכז הארץ. אומנם בשנים האחרונות עליית מחירי הנדל"ן באה לידי ביטוי לא רק בישובים גדולים ומרכזיים, ולא רק במרכז הארץ ובכל זאת, כשאנחנו מסתכלים על המחירים של בית למכירה, ואחת כמה וכמה, וילה למכירה בזיכרון יעקב, אז אנחנו יכולים לראות שהמחירים, לא פעם עולים על אלה שבמרכז הארץ.

מצד שני, התנאים מבטיחים איכות חיים, התנאים מבטיחים שאנחנו נחזיר לעצמנו את ההשקעה בעתיד, אם נרצה למכור את הנכס. כלומר, המחיר משתלם וההשקעה היא בהחלט משתלמת ביחס לעלויות שאנחנו נידרש לשלם.

מה הם התנאים שנבחן לפני רכישה או השכרה

התנאי הראשון הוא, מה איכות הנכס אותו אנחנו מבקשים לרכוש או לשכור. אם אנחנו מחפשים בית למכירה, אז אנחנו נבחן עד כמה הוא יכול לספק את הצרכים הנוכחיים שלנו, עד כמה הוא יכול לספק אותם בראייה לטווח ארוך. אנחנו נשאל את עצמנו, מה עלות ההשקעה שלנו בנכס אחרי הרכישה, כלומר האם אנחנו נדרשים לשפץ ולשדרג אותו. במקרה של דירה להשכרה, נשאל את עצמנו האם הנכס עונה על הצרכים שלנו, בידיעה ברורה שאנחנו לא יכולים לשנות אותו ואם כן, זה יבוא על חשבוננו, מבלי שאנחנו נרוויח מכך בעתיד.

התנאי השני, מתייחס לתנאים סביבתיים, למשל, תחבורה, תעסוקה, מסחר, בריאות, חינוך. דברים שאנחנו צריכים בשביל איכות חיים סבירה ומעלה. אם אנחנו מחפשים דירה למכירה בזיכרון יעקב, אז אנחנו נצפה לאיכות חיים גבוהה, לכן נצפה שכל הנקודות הנ"ל יהיו ברמה גבוהה. אין טעם לרכוש נכס יקר, אם בכל מקום אנחנו צריכים להתמודד עם פקקים, אם אין במקום מערכת חינוך ברמה גבוהה, אם אי אפשר לקבל שירותי בריאות בסיסיים במקום ועוד. מה שכן, צריך לקחת בחשבון שזיכרון יעקב, כמו ישובים רבים אחרים, הם גם קטנים ביחס לעיר, וגם נמצאים בתהליך מתמיד של התפתחות, מה שאומר שעם הזמן האוכלוסייה שם תגדל.

זה אומר, שאנחנו צריכים להתייחס גם לשאלה, עד כמה המקום קרוב לעיר גדולה, שתוכל לספק לנו חלק מהשירותים, וגם לקבל את העובדה שעם הזמן יהיו שינויים מסוימים בכל מה שקשור לאיכות החיים במקום.

התנאי השלישי, מתייחס לצרכים ארוכי טווח, או יותר נכון, כיצד אנחנו בוחנים את האקט שלנו לטווח הרחוק. למשל, אם אנחנו מחליטים לעבור עם המשפחה שלנו לישוב, אנחנו צריכים לשאול את השאלה, האם מערכות החינוך במקום וכל מה שקשור לגידול ילדים, מתאים לנו, לא רק לנקודה הנוכחית אלא גם לעתיד. אנחנו לא נרצה למצוא במצב בו אנחנו עוברים להתגורר ביישוב מסוים, ועוד כמה שנים נצטרך לעבור ממנו.

התנאי הרביעי הוא שאלה של ביקושים. מתייחס לביקוש עתידי. נניח ואנחנו מחפשים בית למכירה בזיכרון יעקב, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם בעתיד יהיה ביקוש למבנה, או שמא אנחנו נמצא את עצמנו, ברמת וודאות גבוהה, ללא שום סיכוי למכור אותו. כמובן, שאנחנו לא יכולים להתחייב על כך, אך סביר להניח שאנחנו נרצה לדעת, שיש לנו סיכוי בעתיד למכור וליהנות מרווח במכירה.

כל זה כמובן גם מתייחס למקרה בו אנחנו מחפשים קניה עבור השקעה. אז אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם קיימת אפשרות כזו, אם יש שוק וביקוש עבור דירה להשכרה בישוב. אין טעם לרכוש דירה להשקעה אם אין שוק לשם כך.

כיצד אנחנו מחפשים נכסים בצורה יעילה

כעת אנחנו עוברים לשלב הפרקטי בתהליך החיפוש. אם אנחנו מחפשים דירה, בין אם זה למכירה ובין אם זה להשכרה, מוטב שנעשה זאת דרך משרד נדל"ן ולא נעשה זאת בהכרח בעצמנו. יש לכך כמה הסברים.

הסבר ראשון, סוכן נדל"ן מקצועי, ידע לספק לנו את כל האפשרויות שמותאמות לצרכים ולתנאים שלנו, והוא יכול מאיתנו זמן וטרחה מיותרת. במקום שאנחנו נעשה את כל החיפוש והסינון הראשוני, הוא כבר יעשה עבורנו את העבודה, ואנחנו רק נצטרך לבחון מה מתאים לנו. זה יחסוך טרחה, זמן ואפילו לא מעט כסף.

הסבר שני, סוכן נדל"ן מקומי, מכיר הרבה יותר טוב את האזור. זה אומר שהוא מכיר הרבה יותר טוב איפה יש דירות למכירה או להשכרה, זה אומר שהוא יודע מה הן מגמות המחירים בישוב, מה נחשבת שכונה טובה ומה לא, מה תוכניות הפיתוח העתידיות ביישוב ועוד. כל דבר כזה יכול לשנות באופן ניכר את תהליך קבלת ההחלטות שלנו.

הסבר שלישי, משרד נדל"ן שעובד עם תושבים מקומיים שמבקשים למכור או להשכיר את הנכס שלהם, ידע לתווך בצורה הרבה יותר ישירה ואופטימאלית בינינו לבינם. הוא ידע כיצד לגשת לתהליך, כיצד לעבוד בצורה כזו, שאנחנו נהנה ממבנה שמתאים לצרכים שלנו והוא ידע לבצע את ההתאמות הנדרשות, בין האינטרס שלנו לאינטרס של המוכר.

הסבר רביעי, נכון שהרבה פעמים יותר קל לבצע את החיפוש דרך האינטרנט, אך אם אנחנו לא מתגוררים באזור, זה לא בהכרח יועיל לנו. כי אז אנחנו נצטרך להגיע בכל פעם כשאנחנו מוצאים דירה למכירה או להשכרה אל היישוב. זה ידרוש מאיתנו לא מעט זמן. אנחנו למעשה, נבטל בכך את היתרון של חיפוש דרך אתר אינטרנט. משרד נדל"ן יכול לעזור לנו, בכך שהוא ירכז את התהליך ליום אחד. בעזרת סוכן מקצועי, נוכל לבדוק מספר מבנים ביום אחד.

חשוב להבהיר, אנחנו צריכים לבדוק מי זה הסוכן, מה הניסיון והידע המקצועי שלו, ועד כמה באמת הוא מעורה במה שמתרחש ביישוב מבחינת נדל"ן. מאחר ומדובר ביישוב יחסית קטן, אז מוטב לקחת סוכן מהיישוב עצמו או מישוב קרוב, שעובד באופן קבוע עם תושבי המקום. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו מקבלים את כל המידע ואת כל מה שנדרש על מנת לבצע עסקה שמותאמת לצרכים שלנו, על פי התנאים שעומדים לרשותנו.

ריסייט בניית אתרים בוורדפרסהאתר פותח ועוצב ע"י ריסייט, בניית אתרים בוורדפרס
דילוג לתוכן