Skip to main content

פרדס חנה - כרכור

בתים ודירות למכירה והשכרה בפרדס חנה - כרכור

מיקום העיר

בראל נכסים בפרדס חנה – כרכור: בתים ודירות לקניה, מכירה והשכרה

היא מועצה מקומית שנוצרה בשנת 1969 מאיחוד שתי המועצות המקומיות פרדס חנה (נוסדה ב-1929) וכרכור (נוסדה ב-1913).

כרכור

מקור השם כרכור נוצר בידי ערביי המקום שכפי הנראה הועסקו ע"י אדם ממוצא ארמני בשם גרגור או גרגורי.

ההסתדרות הציונית רכשה בשנת 1912 כ-11,000 דונם כאחד ממבצעי הרכישה הגדולים שיזמה במימון כספי תרומות משני מקורות מימון עיקריים- האחד יהודה שלזינגר מסיביר והשני "אחוזת לונדון החדשה" קבוצה של כ-100 יהודים ציונים מאנגליה.

בספטמבר 1913 נרכשו 4,000 דונם נוספים. המימון לרכישה זו נעשה בדרך של הלוואה פיק"א.

פיתוח המושבה העיקרי התבצע בין השנים 1920 ל-1930 . פיתוח ואיתור מאגרי מים, נטיעת פרדסי הדרים ועוד.

 

פרדס חנה

על שם חנה פרימרוז, הרוזנת מרוזברי לבית רוטשילד, אחת מתוך ארבע נשים לפחות בשם חנה במשפחת רוטשילד, בזמנו האישה העשירה ביותר בבריטניה.

פרדס חנה הינה המושבה הראשונה שהקמתה תוכננה מראש, ואדמתה נרכשה לצורך מימוש תוכנית זו. הרכישה בוצעה על ידי פיק"א. הרעיון היה לאתר אדמה שתהיה חלק מגוש התיישבות קיים – כאן חדרה, כרכור וזכרון יעקב. מקור הפרנסה העיקרי שתוכנן היה, פרדסי הדרים.

אבן הפינה הונחה במחצית אוגוסט 1928, ובמרץ 1929 השתכנו בה 15 המשפחות הראשונות. על תוכנית היישוב הייתה אמונה פיק"א .

רעיון האיחוד עלה בתחילת 1962 ביוזמת משרד הפנים שפעל לצמצום מספר הרשויות בישראל. אולם ותיקי כרכור התנגדו בנמרצות, כך באפריל 1962 הצביעה מועצת כרכור נגד הצעת משרד הפנים לאיחוד פרדס חנה עם כרכור.

 

בשנת תשכ"ט- 1969 ביוזמת "מרכז השלטון המקומי" אוחדו שתי מושבות והפכו ליישוב אחד, פרדס חנה-כרכור.

כיום מתגוררים בפרדס חנה- כרכור כ- 44,882 תושבים.

לצד ותיקי משפחות היישוב נוספו בשנים האחרונות למעלה מ-20,000 תושבים ממעמד כלכלי בינוני עד גבוהה והיישוב מהווה אבן שואבת לידוענים ואנשי בידור מפורסמים.

ביישוב קיימים כ-9 בתי ספר יסודיים: "אלונים", "שרת", "רבין", "מעיינות", "מרחבים", "שדות", "מורשה" ובתי הספר "שבילים" ו"ממלכתי כרכור" שבהם קיים גם תיכון, בנוסף תיכון ביה"ס החקלאי שהיווה בשעתו אחד מבתי הספר המובילים ביוזמה ופיתוח של גידולים חקלאיים.

בתים למכירה והשכרה בפרדס חנה – כרכור

צפו במגוון הבתים למכירה והשכרה בפרדס חנה כרכור שיש לנו להציע לכם, יחד איתנו נוכל למצוא לכם את הבית המתאים לכם ולאופי שלכם. מקום שתוכלו להרגיש בו בטוחים ושלווים, בדיוק מה שבית אמור להציע.

דירה להשכרה ולמכירה בפרדס חנה – כרכור

אם אתם מחפשים דירה למכירה או להשכרה בפרדס חנה – כרכור, הגעתם למקום הנכון! אנו בבראל נכסים נתאים לכם את הדירה לצרכיכם ויחד נמצא את המקום הטוב בשבילכם!

למה משתלם להתגורר בפרדס חנה כרכור?

העיירה המנומנמת, פרדס חנה כרכור, אשר שוכנת צפונית לחדרה, ובעבר היתה מוכרת בעיקר בזכות העובדה ששכנה קרוב לקיבוץ משמורת הנודע, הפכה בעשור האחרון לנקודת משיכה עבור משפחות וצעירים רבים שעברו להתגורר בה, וגם היום לא מעט מחפשים בה דירות למכירה או להשכרה.

כידוע, בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות ביקושים הולכים וגדלים ביישובים השוכנים בגבולות של גוש דן והשרון מצד אחד, ומצד שני, אנחנו יכולים לראות ביקושים הולכים וגדלים ביישובים קטנים אשר מתאפיינים באיכות חיים גבוהה, ובאווירה כפרית, רחוקה מזו שאנחנו יכולים למצוא בערים הגדולות והעמוסות. יישובים כאלה נתפסים כמקום טוב ובטוח יותר לגדל בו ילדים ומנגד, גם מקום הרבה יותר נעים להזדקן בו.

פרדס חנה ללא ספק עונה על שני המאפיינים הנ"ל ועל עוד שורה של מאפיינים, אשר נחשבים משמעותיים בתהליך קבלת החלטות כשזוגות ומשפחות מחפשים בית למכירה. זה הפך אותה במהלך השנים לאחד היישובים שנהנה הכי הרבה מהגירה חיובית, מהמרכז ומאזורים אחרים בארץ אליה.

מעט על פרדס חנה

בשביל להבין מדוע יש לסוכני נדל"ן ביישוב ובכלל באזור, לא מעט עבודה, נתחיל בתיאור קצר של המקום בו ממוקמת פרדס חנה ואז יהיה קל יותר להבין את המשיכה של רבים אליה. פרדס חנה ממוקמת, כאמור, צפונית לחדרה, מרחק נסיעה קצר לחוף הים ממערב, בנימניה וזכרון מצפון, אזור השרון מדרום. פרדס חנה היא נמצאת בין כביש ארבע לכביש 6, על כביש 65. כלומר היא נמצאת במקום אסטרטגי מבחינת תחבורה. יתרה מזו, היא חוברה בעשור האחרון לרשת מסילות ברזל, מה שמאפשר להגיע ממנה בקלות לכל מקום בארץ מבלי שיש צורך להיכנס לרכב בכלל.

מעבר לעניין של תחבורה, הרי שפרדס חנה חוברה כאמור לכרכור, ונוספו לה שטחי אדמה רבים אשר מאפשרים לקבלנים ויזמים רבים לבנות שכונות חדשות, דבר שאכן קרה מאז תחילת שנות האלפיים. מדובר על שכונות ברמה מאוד גבוהה, אז מי שמתגורר בהן נהנה מאיכות חיים גבוהה.

צריך להדגיש עוד נקודה משמעותית, עדיין יש ליישוב שטחי קרקע פנויים, זה אומר שהיישוב עוד יכול לגדול ואנשים עדיין יכולים להמשיך ולמצוא בו דירה למכירה או דירה להשכרה. אך עם כל זה, כלומר כל הגידול שמתרחש ביישוב בשנים האחרונות, הרי שהאופי שלו לא השתנה. לא מדובר בעיירה קטנה שהפכה להיות עיר סואנת, היישוב עדיין נהנה מאופי כפרי, נעים ושלוו, אנשים שעוברים להתגורר בו, נהנים מכל היתרונות של מקום קטן וכפרי לצד לא מעט מאפיינים חדשים של ישוב בצמיחה, בין אם זה מערכת חינוך ברמה גבוהה, שירותי בריאות מקומיים, תשתיות ברמה טובה ניקיון ועוד שורה של מאפיינים שאנחנו לא יכולים למצוא בכל יישוב, בטח לא בישוב שנמצא בצמיחה.

מדוע משתלם לחפש דירה למכירה או השכרה ביישוב

אחרי כל, אולי לא צריך להסביר מדוע משתלם להתגורר בפרדס חנה ובכל זאת נעשה זאת, על מנת שנוכל להבין את מקור המשיכה של צעירים ומשפחות רבות ליישוב.

מעצם העובדה שמדובר ביישוב שנמצא באזור מאוד אטרקטיבי מבחינת הגישה שלו, הן לצפון והן למרכז, בין אם זה ברכב או ברכבת, אזי שהרבה יותר משתלם להתגורר שם מאשר באזורים אחרים. יש אפשרות להגיע לכל מקם, צפון, ומרכז, תוך זמן קצר מאוד יחסית, כך לא צריך להתמודד עם הפקקים היומיומיים במרכז ולא צריך להתמודד עם העומס שכרוך במגורים באזור זה או עם הריחוק שכרוך במגורים בצפון הארץ.

מגורים בפרדס חנה יכולים להתאים לכל מי שעובד או לומד במרכז או בצפון, ואיננו רוצים להתגורר באזורים אלה. פשוט הרבה יותר נוח לחפש דירה להשכרה או דירה למכירה ביישוב ולהשקיע בה.

נקודה נוספת מפנה מבט אל העתיד. פרדס חנה נמצאת בתהליכי פיתוח נרחבים, סביר להניח שבעתיד יהיה הרבה יותר קשה למצוא בה דירה להשכרה או דירה למכירה. מחירי הדירות להשכרה עדיין נמוכים ביחס למרכז, שכן המרחק עושה את שלו, מצד שני, מחירי דירות או בתים שעומדים למכירה הם גבוהים, אך סביר שהמחיר יאמיר בעתיד. לכן מבחינת השקעה כלכלית זה משתלם, בין אם אנחנו בוחרים לשכור דירה או לרכוש.

נקודה נוספת שצריך להתייחס אליה היא ההיצע. כרגע יש היצע גבוה, לא בטוח כמה זמן זה יימשך, לא בטוח גם מתי איכות החיים ביישוב כבר לא יהיה גבוה כמו היום. לכן משתלם להשקיע, בידיעה שאנחנו מרוויחים מכך, לא רק במובן הכלכלי אלא בכל המובנים האחרים.

כיצד מוצאים דירה בפרדס חנה

ישנן כמה אופציות בשביל למצוא בית למכירה או דירה למכירה וכן להשכרה בפרדס חנה. אם אנחנו מחפשים אך ורק בית או דירה למכירה, אז עומדות בפנינו שתי אופציות עיקריות ואטרקטיביות.

הראשונה, היא לחפש בית חדש דרך חברת נדל"ן, כלומר קבלנים שאחראים על בניית המבנה. סביר להניח שזה יהיה כרוך במחיר גבוה יותר מאשר דירות קיימות, נידרש גם להמתין עם המעבר עד שהמבנה יהיה שלם. נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, שבמקרה כזה סביר שהדירה תהיה ממוקמת בשכונות חדשות, רחוקות מהבסיס הישן והטוב של היישוב, עם כל היתרונות והחסרונות שכרוכים בדירות חדשות.

האופציה השנייה היא לחפש בית דרך סוכן או משרד נדל"ן. במקרה כזה, אנחנו יכולים לחפש גם בית, דירה למכירה וגם להשכרה. מדובר על מבנים קיימים של אנשים מקומיים שהחליטו להוציא אותם למכירה או להשכיר אותם.

כאן אנחנו יכולים למצוא נכסים שנמצאים בכל האזורים של פרדס חנה כרכור, גם באזורים החדשים וגם באזורים הישנים יותר. אומנם מדובר על מבנים ישנים, אשר ייתכן ויהיה צורך לבצע בהם שיפוצים והתאמות, אך מן הסתם, אנחנו נוכל לבחון כל אחד מאותם מקומות ולהחליט האם הם מתאימים לנו.

חשוב להדגיש, מוטב לעבוד עם סוכן נדל"ן מקומי, מישהו שמכיר, חי ונושם את פרדס חנה. מישהו שיכול לספק לנו תמונה מלאה על כל מה שמתרחש ביישוב, לא רק מבחינת נדל"ן, מבנים ומחירים אלא מעבר לכך. מישהו שידע לספר לנו מה הולך להתרחש מבחינת תכנון עתידי, משיהו שייתן לנו את כל הידע בצורה שקופה ואת כל הכלים בשביל שנוכל לבצע בחירה נכונה.

זה כמובן מסביר לנו, מדוע זה לא יהיה נכון מצידנו להסתפק באתר אינטרנט ובפנייה דרכו אל מוכרים או משכירים פוטנציאליים. אם אנחנו נפנה אל סוכן נדל"ן, נוכל לקבל הרבה יותר מידע שיכול להיות שימושי עבורנו. אנחנו צריכים גם לזכור, אם אנחנו לא מכירים את היישוב ולא מכירים את ההיסטוריה שלו, את ההווה ומה צפוי בעתיד, אזי שאנחנו צריכים להיעזר בגורם מקצועי, מנוסה, גורם אשר מכיר היטב את היישוב וידע לספק לנו את כל המידע הרלוונטי.

לסיכום, פרדס חנה כרכור, היא המקום האידיאלי היום בשביל להתגורר בו, לגדל ילדים, להזדקן, וכפי שאנחנו יכולים לראות, זה מקום שמושך אליו לא מעט ישראלים, מה שמלמד כנראה שיש בו משהו, הרבה יותר ממה שחשבנו במשך שנים, הרבה יותר ממה שנדמה כשאנחנו נכנסים אל היישוב מכביש 65.

ריסייט בניית אתרים בוורדפרסהאתר פותח ועוצב ע"י ריסייט, בניית אתרים בוורדפרס
דילוג לתוכן