Skip to main content

בנימינה - גבעת עדה

בתים ודירות למכירה והשכרה בבנימינה - גבעת עדה

מיקום העיר

בראל נכסים בבנימינה – בית לקניה, מכירה והשכרה

מושבה ממושבות הברון  שנוסדה ב־1922 דרומית לזכרון יעקב, וצפונית לפרדס חנה  אשר הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950. אולם בשנת 2003  אוחדו הרשויות המקומיות בנימינה וגבעת עדה. לכדי מועצה מקומית מאוחדת אחת, בשם בנימינה-גבעת עדה. תוך שכל אחת שומרת על זהותה הייחודית בתוך מבנה כלכלי אחד.

בנימינה נוסדה בידי בנים של עולי העלייה הראשונה ממושבות האזור (זכרון יעקב וגבעת עדה) ועולי העלייה השלישית שהתיישבו בה ב-1922. טקס חנוכת המושבה החדשה נערך בט"ו בשבט תרפ"ג.

בנימינה הלכה וצמחה, ונוספו לה שכונות חדשות. הראשונה בהם הייתה שכונת יעקב בשנת 1929, ולאחריה גבעת הפועל, שכונת עולי גרמניה, נחלת-ז'בוטינסקי ונווה עובד.

ב-20 השנים האחרונות הפכה בנימינה ליישוב אטרקטיבי, המושך אליו מגוון של תושבים חדשים, ונבנו שכונות כרמי בנימינה, זרעוניה ובית הכרם. עם זאת, המושבה ממשיכה לשמור על צביונה הכפרי.

חלק גדול מתושבי המושבה  עובדים בגוש דן ומנצלים את תחנת הרכבת הסמוכה לאזור התעשייה המתפתח של בנימינה, להגעה מהירה לשם. תחנת רכבת בנימינה משמשת כיום כתחנת מעבר בין רכבות פרבריות ובין עירוניות ומושכת אליה נוסעים רבים מיישובים סמוכים.

בבנימינה ארבעה בתי ספר יסודיים: בית ספר היסודי למדעים "אשכולות", בית הספר הממלכתי-דתי "הנדיב", בית הספר למדעים "אמירים" ובית הספר המשלב חילוני-דתי "בראשית". כמו כן קיים בית ספר תיכון וחטיבת ביניים בשם "קריית החינוך כרמים בנימינה" ומתנ"ס.

בראל נכסים בגבעת עדה – בית לקניה, מכירה והשכרה

מושבה שנוסדה במורדות רמות מנשה לפני בנימינה. ונמצאת מצפון מזרח לפרדס חנה-כרכור. הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1949 בשנת  2003 אוחדו הרשויות המקומיות בנימינה וגבעת עדה, לכדי מועצה מקומית מאוחדת אחת בשם בנימינה-גבעת עדה.

לאחר ארבעה ק"מ של נסיעה קסומה מהכביש הראשי, בין כרמי גפנים וזית, מטעי רימון, אפרסמון ותפוח, נוף ירוק ומשכר ונחל עדה שמזדחל לאטו בין השדות,שוכנת המושבה גבעת עדה, אשר נקראת על שם הברונית עדה (אדלייד) דה רוטשילד.

היום גבעת עדה היא מושבה פורחת ומשגשגת שופעת ירוק שבתיה היפים משתלבים בין יער אלוני תבור, דקלים וברושים בני מאה השומרים על צביונה הכפרי העתיק ואתרי מורשת.

למושבה בתי ספר יסודיים- "גבע" המונה מעל 500 תלמידים מהווה יהלום חינוכי בלב המושבה, מעבר לרמת חינוך גבוהה שומר בית-הספר על המורשת, ובשיתוף "עמותת דורות" (העמותה לשימור עבר המושבה ובליווי הקשר הרב-דורי עם ותיקי המושבה וצוות ארכיון המושבה ממשיכים את המסורת של ערבות הדדית, תרומה לקהילה ושימור עבר המושבה.)

במושבה גבעת עדה ניתן למצוא היום בין השטחים הירוקים שכונות חדשות, אתרים ההיסטוריים, בריכת שחייה, ספרייה, מגרשי ספורט ומתנ"ס מקומי. המושבה גדלה וקולטת משפחות חדשות, אך שומרת על צביונה הכפרי ועל אווירת ההיסטוריה של ההולך ברחובותיה ועל סביבה ירוקה ואיכות-חיים גבוהה בשילוב הרמוני ונפלא של חיי קהילה מגוונים, עשירים ומיוחדים.

בתים ודירות לקניה מכירה והשכרה בבנימינה – נדל"ן בבנימינה

בנימינה היא מושבה הסמוכה לזכרון יעקב, שהוקמה בשנת 1922 ע"י עולי העלייה השלישית, בתמיכה וסיוע של הברון רוטשילד. המושבה מונה כיום כ-14,000 תושבים, והיא שומרת על יופיה וצביונה הכפרי. רבים מתושבי בנימינה עובדים בגוש דן, הודות לתחנת הרכבת המרכזית השוכנת בתוך המושבה. זמן הנסיעה מבנימינה לתל אביב ברכבת הוא כ30 דקות. בזכות מרכזיות התחנה, מגיעים רבים מיישובי האזור לבנימינה, דבר שהאיץ את פיתוח המושבה, וכיום ישנו אזור תעשייה קטן ליד תחנת הרכבת.

מציאת בית למכירה בבנימינה

תהליך חיפוש בית או דירה אינו תהליך פשוט, על מנת למצוא לכם את הפתרון המתאים, אנו בבראל נכסים נתאים לכם את הבית בבנימינה לאופי שלכם. המטרה שלנו היא למצוא לכם את הדירה או הבית שבו תרגישו שייכות בקלות וביעילות.

דירות להשכרה ולמכירה בבנימינה

דירה או בית אמורים להיות מקום מפלט, אם מאסתם בחיי העיר הרועשת ואתם מחפשים שקט נפשי וטבע בשפע, בנימינה היא העיר בשבילכם. תנו לנו למצוא לכם את הבית או הדירה המתאימה לכם!

משרד נדל"ן בנימינה – כיצד מוצאים ובוחרים סוכן נדל"ן ביישוב

אחד השירים הכי מוכרים בפזמונאות הישראלית היא שירו של אהוד מנור "ימי בנימינה", השיר בו הוא תיאר את ילדותו כילד במושבה. את השיר הנפלא שרו בזמנו, מתי כספי וחווה אלברשטיין.

הרבה מים עברו בנהר מאד כתב אהוד את השיר, אך בנימינה, אשר בינתיים אוחדה עם גבעת עדה והפכה להיות מועצה מקומית, עדיין שומרת על לא מעט מאפיינים של ישוב קטן, בו כולם מכירים את כולם, ישוב אליו מגיעים בדרך כלל אנשים מבחוץ, רק בשביל לאכול באחת המסעדות המקומיות או בשביל להתרענן בדרך לצפון או לדרום. תלוי בכיוון הנסיעה.

אך בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות התעוררות מסוימת בשוק הנדל"ן המקומי. יותר ויותר ישראלים, מבוגרים וצעירים, מחפשים דירה למכירה או דירה להשכרה ביישוב. לשם כך הם נעזרים במשרדי נדל"ן באזור, אשר מעסיקים סוכנים מקצועיים, בדרך כלל מדובר בחבר'ה שנולדו באזור ומכירים אותו היטב, וכעת הם עוזרים לכל מי שרוצה לעבור ולהתגורר בבנימינה או ביישוב אחר באזור, למצוא דירה או בית למכירה, וכן להשכרה.

לפני שנסביר כיצד אפשר למצוא ולבחור סוכן נדל"ן בישוב ובכלל באזור, מישהו שידע לספק את כל המידע הרלוונטי, המעודכן והאמין ביותר, סוכן שידע למצוא עבורנו את הבית או את הדירה הטובים ביותר, צריך להסביר בקצרה, מדוע בנימינה הפכה להיות מוקד משיכה.

מדוע משתלם להתגורר בבנימינה

כשמסתכלים על מיקומה של בנימינה, אפשר להבין מיד מה הופך אותה למקום פופולארי, מוקד משיכה לצעירים ומבוגרים. מדובר בישוב שנמצא צפונית לפרדס חנה ודרומית לזיכרון יעקב וחיפה, על כביש 652, צמוד לכביש 4, לא הרחק מכביש 2, שניהם נמצאים ממערב ליישוב. מרחק נסיעה סביר לכביש 6 שנמצא ממזרח. בנוסף ביישוב ישנה תחנת רכבת שמאפשרת להגיע לכל מקום בצורה נוחה.

מדובר ביישוב עם איכות חיים מאוד גבוהה, דבר שבא לידי ביטוי במערכת חינוך ברמה גבוהה, סדר וניקיון, תשתיות ברמה גבוהה, מקום שמספק את כל השירותים הנדרשים עבור התושבים. כמו כן, היישוב נהנה מהיסטוריה ארוכת שנים, עוד מתקופת היישוב, אז הוא הוקם על ידי תושבי המושבות שחיו באזור ובתמיכה של הברון רוטשילד. ביישוב אפשר למצוא אתרים מאותה תקופה, לצד מסעדות ובתי קפה חדשים ואופנתיים אשר מושכים אליהם, הן את תושבי האזור כולו והן אנשים שמגיעים מבחוץ, בשביל ליהנות מהם.

נקודה נוספת שצריך להדגיש, לפני מספר שנים נפתח באזור אמפי שוני, בפארק ז'בוטינסקי השוכן צפונית ליישוב, מדובר באחד מאתרי המופעים הגדולים והאיכותיים שיש היום בישראל. כך תושבי המקום נהנים מאירועי תרבות רבים ומגוונים לעיתים קרובות.

כל מה שציינו כעת, מסביר מדוע אנחנו יכולים לראות עלייה של ביקושים עבור דירה למכירה או להשכרה בבנימינה, הן בקרב רווקים ורווקות, זוגות צעירים ומשפחות. רבים בוחרים לעזוב את אזור המרכז בשביל לעבור ולהתגורר בבנימינה, כמו בישובים אחרים באזור זה. מה שמוביל אותנו לשאלה, כיצד מוצאים ובוחרים סוכן נדל"ן באזור.

למצוא סוכן נדל"ן בבנימינה

כפי שניתן לתאר, ברגע שיש עלייה של ביקושים לנדל"ן באזור מסוים, ברגע שיותר ויותר אנשים מעוניינים לרכוש או להשכיר דירות במקום, אז סוכני ומשרדי נדל"ן מתחילים לשים לב לאזור, חלקם מתחילים לעבוד בו או שולחים סוכנים מטעמם לעבוד באזור ועוד.

אך כשאנחנו מדברים על מקום כמו בנימינה, ובכלל על כל האזור, ההמלצה היא לא למהר ולפנות דווקא אל משרד הנדל"ן הכי גדול או הכי מוכר שיש. לעיתים דווקא בחירה במשרד נדל"ן מקומי, משרד נדל"ן של אנשים אשר נולדו במקום או חיו בו במשך שנים רבות, יכול לעזור לנו הרבה יותר.

מאחר ובנימינה היא לא יישוב גדול, אז צריך להכיר טוב יותר את המאפיינים ואת איכות החיים בה. לא לכל אחד זה בהכרח יתאים השקט והשלווה, לא כל אחד בהכרח ירצה לגור במקום בו הוא לא שומע רעש של אוטובוסים על הבוקר אלא צרצור ציפורים. שלא נדבר על זה, שצריך להכיר מאפיינים שאינם קיימים בחייהם של מי שמתגורר בעיר, בין אם זה אומר שעבור דברים מסוימים צריך לצאת מהיישוב ולקנות או להשתמש בהם מחוץ ליישוב, ובין אם זה אומר, הנסיעות אל המרכז, במידה ושם ממקום העבודה.

אך כמובן שעיקר המידע שסוכן נדל"ן יצטרך לתת לנו, כרוך בכל מה שקשור למגמת המחירים בשוק המקומי, כרוך בכל הנושא של אופציות שונות לרכישה או השכרה, הוא יצטרך לספק לנו את כל המידע שעומד לרשותו על מבנים, דירות ובתים שיכולים להתאים לנו, כרוך בכל מה שקשור למאפיינים שונים ומגוונים שקשורים לנושא של חיפוש וביצוע עסקה, לא רק למאפיינים שקשורים לחיים במקום.

אנחנו יכולים למצוא משרד נדל"ן בבנימינה דרך המלצות של חברים ובני משפחה, במידה והם מכירים משרד שכזה, וכן דרך אתרי אינטרנט שונים. שם אנחנו יכולים למצוא גם מידע מגוון, גם המלצות וחוות דעת, וכן אנחנו נוכל ללמוד על סוג המבנים שהמקום מציע לנו.

בשלב הבא, עלינו ליצור קשר עם הסוכן ולקבוע איתו פגישה, על מנת שהוא ידע מה אנחנו מחפשים ואנחנו נדע מה אנחנו יכולים למצוא אצלו. על מנת שנוכל ליהנות ממגוון רחב של מידע ובחירה, מומלץ לשבת עם מספר סוכנים ולקבל מהם אינפורמציה על מה שהם יכולים להציע לנו, בשביל שנוכל להחליט עם מי אנחנו רוצים לעבוד.

במידה ואנחנו מתגוררים באזור, אז זו לא אמורה להיות בעיה להגיע ליישוב, לראות את המבנים השונים בכל עת שנרצה. אם אנחנו לא מתגוררים באזור, על מנת שלא נטריח את עצמנו בכל פעם, רצוי לקבוע יום אחד בו נוכל לראות מספר מבנים, במידה וזה אפשרי. מן הסתם, רצוי שזה יהיה בזמן שנוכל לראות את המבנה והסביבה בצורה מקיפה, כך נוכל ללמוד עליהם לעומק. חשוב גם שאנחנו נעשה כמין מחקר, על השכונה והאזור בו נמצא המבנה, מה יש בו, מה אין בו, ועוד.

מבט אל העתיד

כשאנחנו מחליטים לחפש דירה למכירה בבנימינה או בכל מקום אחר, אנחנו צריכים להתבונן לא רק על הזמן הנוכחי, על הטווח הקרוב אלא גם על הטווח הרחוק. אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאולי בעתיד נרצה למכור אותו. סביר להניח שאם אנחנו רוכשים נכס בבנימינה, אז מבחינת המחיר הוא ישתלם לנו, השאלה היא, אם אנחנו נדרשים לשפץ אותו ואז עלויות העסקה גדלות, מן הסתם, והשאלה החשובה לא פחות, האם נוכל בעתיד ליהנות מרווח משתלם במידה ונרצה למכור אותו.

אומנם המבנה יהיה מושקע ויפה, והוא נמצא באזור מאוד טוב, אך מצד שני זה מקטין משמעותית את כמות הרוכשים הפוטנציאליים, ואנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם יהיה שוק למבנה כזה.

גם כאן יכול סוכן נדל"ן מנוסה לספק תשובות, גם אם לא תשובות ודאיות אז בהחלט כיוון מסוים, על בסיס מגמות מסוימות שהיו וישנן באזור. כך אנחנו נדע, האם משתלם לנו להשקיע ברכישת נכס, כמה משתלם לנו להשקיע, ולמה אנחנו יכולים לצפות בעתיד, אם וכאשר נחליט להעמיד אותו למכירה.

בבנימינה ישנם 4 בתי-ספר יסודיים: בית ספר היסודי למדעים "אשכולות", בית ספר "הנדיב", בית ספר "אמירים" ובית הספר המשלב (חילוני-דתי) "בראשית". בנוסף, ישנה חטיבת ביניים ותיכון "קריית החינוך אורט בנימינה".

קבוצת בראל נכסים בנימינה – גבעת עדה

קבוצת בראל נכסים, חברת הנדל"ן המובילה והגדולה בצפון הינה שם נרדף לעוצמה וידע בעולם הנדל"ן, עובדה זו נותנת לכלל לקוחות החברה מעטפת של ביטחון מלא בכל שלב במהלך העסקה. צוות החברה כולל אנשי מפתח בתחום הנדל"ן, הצוות עומד לרשות לקוחות החברה בכל רגע נתון ובכל שלב במהלך העסקה תוך הקפדה על אמינות לכל אורך הדרך.

המשמעות היא יצירת סביבה בטוחה בעסקאות הנדל"ן השונות, שחלקן מורכבות, ליווי מקצועי ומתן מעטפת של ערך מוסף וזאת עד למצב בו הלקוח ירגיש בטוח ושלם לביצוע העסקה. צרו איתנו קשר בטלפון או בטופס ואנו נלווה אתכם בתהליך עד להשלמת העסקה

 

ריסייט בניית אתרים בוורדפרסהאתר פותח ועוצב ע"י ריסייט, בניית אתרים בוורדפרס
דילוג לתוכן