Skip to main content

פרדס חנה כרכור

פרדס חנה-כרכור "להיט נדלני"

פרדס חנה כרכור הינן כשתי אחיות שהופרדו בלידתן ולכל אחת אופי ייחודי משלה. יחד הן מעצמה ירוקה ופסטורלית המשמשת כאבן שואבת למשפחות צעירות המגיעות מהערים הגדולות, ומחפשות להתרחק מהמרכז הסואן ולהתרפק על השקט והשלווה, כיאה לשתי אחיות מוצלחות מבית טוב. כרכור היא האחות הבכורה הוותיקה, בעוד פרדס חנה דינמית צעירה ומתפתחת מאוד.

ישנם מספר גורמים אשר הפכו את פרדס חנה -כרכור ללהיט נדל"ני שעוד לא אמר את המילה האחרונה. הנגישות לכבישים 6,4,2, הקרבה לרכבת, המיקום המרכזי על פני המפה, מחירי הנדל"ן הסבירים, האוכלוסייה ההטרוגנית והאיכותית וסצנת חיי הלילה המתפתחים. כל אלה הופכים את פרדס חנה-כרכור ליעד נהדר למשפחות וזוגות צעירים המתחילים את חייהם בלוקיישן מבוקש ומרכזי. מובן שפרמטרים אלה מסבירים גם את הפיתוח הנדל"ני של המקום.

יישוב וותיק עם עתיד נוצץ

שתי המועצות אוחדו יחדיו בשנת 1969, כאשר כרכור נוסדה בשנת 1913, ואילו פרדס חנה שנקראה על שם חנה רוטשילד והפרדסים שבנו סביב נוסדה בשנת 1929. נכון לשנת 2017 מתגוררים ביישוב כ- 41,142 תושבים, אך מספרים אלה בבחינת היסטוריה לשנים הקרובות בשל הפיתוח הנדל"ני בישוב. כיום נחשבת פרדס חנה-כרכור למועצה המקומית הגדולה בישראל במספר תושביה, אלא שאוכלוסיית הישוב מגוונת מאוד. לאורך השנים התיישבו בישוב עולים שהצטרפו אליו, בשנים האחרונות מסתמנת הגירה נוספת (במיוחד בכרכור), של משפחות /זוגות צעירים שחזרו מהמזרח והתמזגו עם האוכלוסייה הוותיקה של המקום (חקלאים, עולים ישנים ואפילו חרדים) במעין ערבוב מקומי של בודהיזם עם יהדות. עם השנים הגיעו למקום גם אמנים ומעצבים רבים ולאחרונה, כחלק מהבנייה החדשה המתרחשת במקום, מופיעים גם אנשי ההיי טק.

התחדשות עירונית ובנייה חדשה ביישוב בפרדס חנה

נראה כי עיריית פרדס חנה-כרכור לקחה ברצינות את פרויקט התחדשות עירונית ובימים אלה ממש שוקדת על תכנית אב יישובית על כל סוגיו.

בשנת 2017 הוועדה המקומית לתכנון ובנייה פרדס חנה כרכור אישרה את תוכנית פינוי בינוי במתחם 'למרחב' בפרדס חנה. במסגרת התוכנית ייהרסו 28 דירות בשני בניינים ישנים ברחוב למרחב 291-290 ותחתם ייבנו שני בניינים חדשים, 14 קומות כל אחד – עם 114 דירות.

פרויקט נוסף, בולט בעיר הוא "פרדס חנה הצעירה". הפרויקט שוכן במערב פרדס חנה, בצמוד לבנייה הקיימת של שכונת נווה פרדסים. בשכונה מתגוררות משפחות צעירות, ולכן היא נהדרת למי שמחפש להתגורר בשכונה חדשה יחסית עם קסם מיוחד.

תושבי פרדס חנה הצעירה נהנים מאותם היתרונות האזוריים שמהם נהנים שאר הערים הסובבות כמו תושבי זיכרון יעקב, בנימינה-גבעת עדה והסביבה. היתרונות הם עצומים וגורמים לזוגות צעירים מכל רחבי הארץ להתגורר באזור. נציין כי מרחק הנסיעה ברכב או ברכבת למרכזי התעסוקה קצר (כחצי שעה מתל אביב וחיפה), הלוקיישן מרכזי, האזור בקרבת חוף הים, סביב השכונות קיימים פארקים ירוקים וחינוך מצוין לילדים בית ספר דמוקרטי, אנטרופוסופי ועוד. אין ספק שכל אלה מצביעים על סביבת מגורים אהובה מאוד על זוגות צעירים.

'חולמת בגדול', הכירו את פרויקט חלומות כרכור

כרכור היא האחות הבכורה ,באזור נחשק הוקם פרויקט 'חלומות כרכור', בקרבת קיבוץ משמרות ובצמוד לבנייה הקיימת והכפרית של כרכור. הפרויקט משך אליו משפחות צעירות המתגוררות בשכונה יוקרתית ובה מגדלי דיור מפוארים.

למרות הפיתוח העכשווי, יש בה עדיין תחושה של מושבה בעלת מראה ואופי של שנות החמישים, עם פסטורליה כפרית מחד ומוזנחות ורישול מאידך, ואת הכל מעטרות נגיעות הוליסטיות, אקולוגיות ואמנותיות.

כאמור, השתיים מושכות משפחות צעירות ומשפחות אמנים מפורסמים המחפשות בית בכפר עם הקסם של המושבה של פעם, כבר עכשיו מוצעת לתושבים גם סצנה של בילויים שאינה מביישת את תל אביב, חלקם במבנים היסטוריים המשמשים כמקום בילוי מרכזי ובהן פאבים, מסעדות וערבי מוזיקה קסומים עד לשעות הקטנות של הלילה.

דירה להשכרה בפרדס חנהריסייט בניית אתרים בוורדפרסהאתר פותח ועוצב ע"י ריסייט, בניית אתרים בוורדפרס
דילוג לתוכן