Skip to main content

5 טיפים לרכישת דירה בעונת הקיץ

החופש הגדול עושה את צעדיו לקראתנו, ישנם כאלה שיבלו בתורים הארוכים בנתב"ג בדרך לחופשת הקיץ, אך ישנם כאלה שיעסקו בחיפוש אחר ביתם החדש. על פי נתונים, בשנה ישנם בין 160-200 אלף מעברי דירה, כאשר אחוז גבוה מהמעברים מתבצע דווקא בחופש הגדול. אפשר כמובן לנחש למה, הילדים מסיימים את בית הספר/הגנים, ולכן הוריהם מעוניינים לאפשר להם להתחיל את השנה החדשה כמו כולם. מלבד זאת, בחודשי הקיץ ההיצע של הדירות נמצא בשיאו ומזג האוויר מושלם למעבר דירה.

אם גם אתם מתכננים לעבור דירה בקיץ הקרוב, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. הבאנו לפניכם 5 טיפים מצוינים לחיפוש דירה, פשוט לגזור ולשמור.

  1. התכוננו נפשית ופיזית לתהליך וענו על שאלות מהותיות הקשורות לצרכים המיידים והמשתנים

פעמים רבות אנו מסתכלים על הצרכים המיידים, ולא על הצרכים העתידיים, כלומר בחירת הדירה יכולה להיות נכונה לאותו הרגע, אלא שבעוד כמה שנים הדירה לא תתאים. כך למשל אם הנכם מתכוונים להרחיב את התא המשפחתי, או אחד מכם מתכוון לעבוד מהבית, תאלצו לרכוש דירה גדולה יותר ולהקצות חדר לתינוק או חדר עבודה. חשוב להבין כי אלה דברים שנכונים בעת החיפוש ובמחשבה ובתכנון נכון יכולים לחסוך זמן, משאבים ואנרגיה מיותרים.

אם כך תכנון לטווח ארוך טרם תחילת חיפוש הדירה הינו חיוני.

  1. מיקוד רבותיי, מיקוד

מיקוד בהחלט יוכל לסייע לכם לבחור את דירת החלומות, זאת שתתאים בדיוק לסגנון שכל כך רציתם. עוד טרם חיפוש הדירה, מומלץ לשים לב לפרמטרים החשובים לכם, כך תוכלו לייעל את התהליך ולא לבזבז את הזמן בביקור בדירות שאינן רלוונטיות. כך למשל תוכלו לקבוע איזה אזור מתאים לכם, בניין חדש או יד שנייה, תקציב, קרבה לגנים ובתי ספר, קרבה לתחבורה ציבורית/גישה לכבישים ראשיים, לגובה או צמוד קרקע, תמהיל האוכלוסייה באזור ועוד. פרט נוסף שיכול להיות קריטי הוא מצב הדירה, האם תרצו להשקיע בשיפוץ, או תרצו לרכוש דירה משופצת שתאפשר לכם להיכנס אליה כפי שהיא.

  1. שילוב בעלי מקצוע בתהליך

שילוב בעלי מקצוע הוא בהחלט הכרחי בתהליך רכישת דירה, הרי וודאי לא נרצה לרכוש 'חתול בשק מחורר', ולכן ישנה חשיבות לשילוב בעלי מקצוע נכונים בתהליך, משום שהם יוכלו לכוון אתכם לבצע את העסקה הנכונה. בעלי המקצוע שכדאי לשלב הם;

שמאי מקרקעין – הוא בעל מקצוע שמרבית מהבנקים משתמשים בו כדי להעריך את שווי הדירה האמיתי. אם הנכם רוכשים דירה ללא משכנתא, קחו שמאי מקרקעין שיבדוק את הנכס בכל מקרה, כדי שיבטיח לכם רכישה בטוחה. דעו כי שמאי בודק הרבה יותר משווי הדירה.

בדיקת בדק בית – דירה יכולה להיות יפה ומזמינה, אך בהמשך ליקויים עלולים להיחשף, כך למשל בדירות הנמצאות בקומה עליונה, דברים יכולים להשתנות בחורף.

  1. קחו יועץ משכנתאות חיצוני

יועץ חיצוני יוכל לסייע לכם לבחור את המשכנתא הנכונה עם מבט קדימה לעתיד. נציין כי נושא המשכנתאות סבוך מאוד, ולכן כל החלטה לא נכונה תוכל לגרור הפסדים של אלפי שקלים לטווח הארוך. דעו כי יועצי המשכנתאות מטעם הבנק, מכוונים להציע את המסלול המתאים לבנק, יכול אולם לא בהכרח כי מסלול זה הינו התואם או הכלכלי ביותר עבורכם.

  1. הדירות השוות אצל מתווכים

ולפני סיום, כדאי לדעת שהדירות השוות ביותר מצויות לעיתים אצל מתווכים בבלעדיות, המתווך מחזיק במאגר מידע עצום, כולל דירות לשיווק בבלעדיות אליהן ניתן להגיע ולרכוש רק דרך המתווך. מתווך מקצועי יוכל לחסוך לכם הרבה כאבי ראש ולכוון אתכם לדירה המתאימה ביותר לדרישות שלכם, מבלי לבזבז את הזמן בביקור בדירות שאינן מתאימות לדרישתכם. מלבד זאת, מתווך יוכל לסייע לכם לנהל משא ומתן מול מוכר הדירה, וכך להשיג את המחיר הטוב ביותר.

קבוצת 'בראל נכסים' המובילה והגדולה בצפון מציעה לכם ליווי אישי לאורך כל תהליך מציאת הדירה החלומית, כך שתוכלו לקצר באופן משמעותי את זמן חיפוש הדירה, ואולי להספיק לצאת לחופשת קיץ מהנה.

לתיאום פגישה במשרדנו >>> ריסייט בניית אתרים בוורדפרסהאתר פותח ועוצב ע"י ריסייט, בניית אתרים בוורדפרס
דילוג לתוכן